MPR – Chutor Gorajec to Miejsce Przyjazne Rowerzystom

chutorrowerowyZ przyjemnością informujemy, że Chutor Gorajec zdobył rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.
Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Chutor spełnił wszystkie z postawionych przed nim kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z gościny w Chutorze Gorajec i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

Chutor Gorajec został wybrany przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju, do prestiżowego grona  36 eko miejsc Polski i nagrodzony dwoma listkami certyfikatu Blisko Natury

blisko natury chutor

 Nasz Chutor, leżący na Roztoczu Wschodnim ma dla was kilka ciekawych propozycji w ramach turystyki wiejskiej, są to m.in. warsztaty terenowe prowadzone przez lokalnego zielarza i znawcę przyrody Zbigniewa Blizińskiego; obserwacja ptaków nad leśnymi stawami (specjalne ścieżki przyrodnicze zostały opracowane przez znanego ornitologa Krzysztofa Monastyrskiego) oraz lekcje pieczenia chleba. Dzięki akcji społecznej zorganizowanej na profilach społecznościowych zgromadziliśmy 10 rowerów, na których wiosną w okoliczne lasy i łąki wyruszą ekopatrole ornitologiczne. Równolegle z przyznaniem certyfikatu Blisko Natury nasz ośrodek uzyskał również certyfikat MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom znajdującego się na powstałym właśnie wschodnim szlaku rowerowym GreenVelo, Chutor Gorajec od lat promuje turystyke rowerową, posiada wszelkie udogodnienia dla turystów poruszających się na dwóch kółkach, a w trakcie organizowanego w lipcu Festiwalu Folkowisko organizuje rowerowe kono – napędzane siłą ludzkich mięśni.