CERTYFIKATY I NAGRODY

Chutor to Miejsce Przyjazne Rowerzystom

chutor row2Z przyjemnością informujemy, że Chutor Gorajec zdobył rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.
Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Chutor spełnił wszystkie z postawionych przed nim kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z gościny w Chutorze Gorajec i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

 

Prestiżowe wyróżnienie czyli certyfikat BLISKO NATURY

blisko naturyPo raz pierwszy w Polsce obiektom turystyki wiejskiej, w szczególności gospodarstwom agroturystycznym posiadającym specjalistyczną ofertę w zakresie turystyki przyrodniczej, przyznane zostały ekocertyfikaty Blisko Natury.

Kapituła „Blisko Natury” postawiła przed agroturystykami wysokie wymagania. Należało spełnić kilkadziesiąt kryteriów ekologicznych, między innymi korzystać ze źródeł energii odnawialnej, gromadzić deszczówkę, prowadzić aktywny recykling odpadów i wyposażyć budynek w urządzenia energooszczędne. Najważniejsza jednak była oferta przygotowana przez agroturystyki, stawiająca na bezpośredni kontakt z przyrodą i turystykę zrównoważoną. Każda z agroturystyk przygotować musiała specjalne pakiety przyrodnicze dla swoich gości.

Chutor Gorajec ptaki3Nasza oferta: Chutor Gorajec ma kilka ciekawych propozycji w ramach turystyki wiejskiej, są to m.in.: rajd z zielarzem i znawca przyrody Zbigniewem Blizińskim po okolicznych lasach i łąkach; obserwacje ptaków nad leśnymi stawami (specjalne ścieżki przyrodnicze zostały opracowane przez znanego ornitologa Krzysztofa Monastyrskiego). Dzięki akcji społecznej Chutor zebrał 10 rowerów, na których wiosną wyruszą ekopatrole na warsztaty ornitologiczne. Ośrodek znajduje się na szlaku GreenVelo i ma wszelkie udogodnienia dla turystów poruszających się rowerami: stojaki na rowery, narzędzia do naprawy itd.

Więcej na stronie Dziennika Wschodniego: www.dziennikwschodni.pl/zamosc/n,1000171401,roztoczanskie-agroturystyki-z-ceryfikatem.html

CHUTOR GORAJEC UWALNIA ENERGIĘ!!!

   W roku 2014  Greenpeace zakwalifikChutor wyzwala energięował Chutor Gorajec do  trzydziestki miejsc, które na co dzień dzielą się swoją pozytywną energią. To za ich przykładem zaczęliśmy gromadzić deszczówkę, a na dachu Chutoru zamontowaliśmy panele słoneczne. Teraz możemy się dzielić energią z wami!

 

FOLKOWISKO nominowane do nagrody AMBASADOR WSCHODU

12033197_964243103639527_9212878206010801243_n  Ambasadorowie Wschodu to projekt mający na celu wyróżnienie osób i podmiotów działających na rzecz szeroko rozumianego Wschodu. Kapituła do której co roku zapraszani są przedstawiciele biznesu, mediów, samorządu czy organizacji pozarządowych oraz specjalni goście, przyznaje statuetki Ambasadorów Wschodu tym, którzy najefektywniej wykorzystują potencjał ludzki, gospodarczy i turystyczny wschodniego pogranicza. Projekt tworzy płaszczyznę współpracy, wymiany doświadczeń i kontaktów, jest katalizatorem wspólnych inicjatyw, podejmowanych przez podmioty działające w regionie, a szczególnie przez lokalne samorządy i liderów, biznes, NGO’sy oraz ośrodki akademickie. Ma również na celu promocję regionu w kraju i za granicą.

FOLKOWISKO w gronie najlepszych festiwali Europy

EFFE-LABEL-COLOR_RGBEuropean Festivals Association ogłosiło listę najlepszych festiwali w Europie w latach 2015-2016, w tym prestiżowym gronie znalazł się również organizowany w Chutorze Festiwal Folkowisko, nasz  impreza oznaczona została marką EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe (Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy).

  Na arenie międzynarodowej doceniano wydarzenia, które angażują lokalną społeczność i wyróżniają się w globalnej perspektywie. Festiwal Folkowisko, który odbywa się we wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim, na europejską listę został wpisany razem z takimi imprezami jak FAMA, CAMEREIMAGE, Malta Festival i Wratislavia Cantans.

BIG JUMP! Czyli podziękowania od Klubu Gaja

gaja

  Wspolnie z naszymi folkoiwkowymi przyjaciółmi adoptowaliśmy rzekę, a konkretnie nasz gorajecki Gnojnik.  BIG JUMP to europejska inicjatywa dla czystych rzek w tym roku odbyła się 12 lipca o godz. 15.00 (czyli w trakcie Folkowiska 2015). 

Spotkania w tym samym czasie odbyły się w całej Europie, bo tak obywatele Europy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom. Klub Gaja każdego roku zaprasza Polaków do udziału w akcji BIG JUMP i  wejścia do wody w swojej najbliższej okolicy nie mogło więc zabraknąć w takiej akcji i nas!

 

Chutor i Folkowisko trafiły do grona Zielonych Wydarzeń

 aeris-futuro    Fundacja Aeris Futuro wybrała Chutor Gorajec do grona najbardziej proekologicznych miejsc w Polsce, a Festiwal Folkowisko trafił do przewodnika po Zielonych Wydarzeniach, czyli eko festiwalach.  http://zielonewydarzenia.pl/pl/i.14.id.918.0/Agroturystyka_-_O%C5%9Brodek_Wczasowy_Chutor_Gorajec.htmlzielone_wydarzenia_logo

Marcin Piotrowski nagrodzony nagrodą Teraz Polska 2016,

polak

Marcin Piotrowski nominowany do Nagrody Polskiej Rady Biznesu

IMGP5761

Właściciel Chutoru Gorajec, a zarazem animator kultury, dyrektor Festiwalu Folkowisko – Marcin Piotrowski został nominowany do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im Jana Wejcherta w edycji 2014/2015

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz